MÖBLER / Möbler, övrigt / Pigtittare 5213472
*
nr 521 3472
Pigtittare
1800-tal, mahogny, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 16:08:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 16:45:35
1
150 kr
23/4 21:33:42
2
250 kr
24/4 09:09:27
3
350 kr
24/4 17:43:35
2
350 kr
24/4 17:44:05
2
450 kr
26/4 12:14:08
4
550 kr
27/4 14:20:03
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny möbler pigtittare rakspegel spegel trä
-
3097 Blomsterbord
1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 4..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:38
-
3344 Herrbetjänt
Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Ma..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:32
-
3280 Herrbetjänt
Trä. Höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:53
-
3019 Tamburmajor
Mörkbetsat trä. Diameter: 43 cm, höjd: 184 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:22
*
Pigtittare
nr 521 3472
Pigtittare
1800-tal, mahogny, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 16:45:35 | 1 | 150 kr |
23/4 21:33:42 | 2 | 250 kr |
24/4 09:09:27 | 3 | 350 kr |
24/4 17:43:35 | 2 | 350 kr |
24/4 17:44:05 | 2 | 450 kr |
26/4 12:14:08 | 4 | 550 kr |
27/4 14:20:03 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny möbler pigtittare rakspegel spegel trä
-
3097 Blomsterbord
1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 4..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:38 -
3344 Herrbetjänt
Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Ma..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:32 -
3280 Herrbetjänt
Trä. Höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:53
-
3019 Tamburmajor
Mörkbetsat trä. Diameter: 43 cm, höjd: 184 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:22